Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej

93% dzieci na świecie bawi się, oddychając zanieczyszczonym powietrzem.

A co, gdybyśmy mogli zbudować w środku miasta plac zabaw, wewnątrz którego powietrze będzie czyste? Powietrze, którym oddychają nasze dzieci, da się oczyszczać. Aby to udowodnić, Otrivin Oddychaj Czysto prezentuje AirBubble – pierwszy biotechnologiczny plac zabaw wykorzystujący oczyszczające powietrze algi.

Już teraz dzieci mogą cieszyć się zabawą na czystym powietrzu przy Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik - gospodarz AirBubble

ecoLogicStudio – projektant AirBubble

Zmiana zaczyna się od nas i wszyscy mamy wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy. Nawet drobne, codzienne działania mogą pomóc nam złagodzić skutki zanieczyszczenia powietrza.

Sprawdzaj jakość powietrza

Jakość powietrza zależy od wielu czynników i często ulega wahaniom. Śledzenie jej w Twojej okolicy, pomoże Ci w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji o tym, kiedy i gdzie spędzać czas na zewnątrz.

Oczyść nos

Twój nos to naturalny filtr. Codzienne oczyszczanie go przy użyciu Otrivin Oddychaj Czysto może poprawić jego skuteczność w filtrowaniu szkodliwych cząstek.

Rozważ użycie oczyszczacza powietrza

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w filtrowaniu zanieczyszczeń powietrza wewnątrz domu. Mogą być  jeszcze skuteczniejsze, gdy zostaną użyte w połączeniu z przydatnymi nawykami domowymi, takimi jak te opisane poniżej.

Świadome podróżowanie

Proste nawyki pomogą Ci zmniejszyć ryzyko narażenia na zanieczyszczone powietrza. Na przykład podróżuj w mniej ruchliwych porach dnia i / lub wybieraj drogi o mniejszym natężeniu ruchu. Podczas jazdy zamykaj szyby i utrzymuj cyrkulację powietrza wewnątrz.

Przydatne nawyki domowe

Możesz też zmniejszyć ryzyko narażenia się na zanieczyszczone powietrze w domu. Wymień swój piec na nowocześniejszy i bardziej ekologiczny, popraw wentylację w strefach gotowania oraz stosuj w kuchni kominy lub wentylatory wyciągowe.