Aerozol do nosa Otrivin ipraMAX

Formuła pomagająca w leczeniu objawów związanych z przeziębieniem takich jak przekrwienie błony śluzowej nosa oraz katar.1–2

Otrivin IpraMax

Jak działa Otrivin ipraMAX?

Otrivin ipraMAX szybko odblokowuje nos. Zaczyna działać już po 5-10 minutach.Aerozol do nosa Otrivin ipraMAX zawiera dwie substancje czynne: chlorowodorek ksylometazoliny i bromek ipratropiowy. Ksylometazolina odblokowuje nos, zmniejszając przy tym obrzęk błony śluzowej nosa.Ipratropium blokuje odpowiednie receptory na błonie śluzowej nosa aby ograniczyć wydzielanie śluzu i zmniejszyć katar.

5-10 minut

Udrożnia już po 5-10 minutach

pic8

Redukuje przekrwienie błony śluzowej nosa

pic6

Zmniejsza katar

pic7

Działa od 6 do 8 godzin

 • Jak stosować?

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Zalecana dawka to:

  Dorośli: jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, do 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać 3 aplikacji do każdego otworu nosowego na dobę. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Do leczenia objawów należy stosować lek z najmniejszą możliwą częstotliwością dawkowania oraz przez najkrótszy czas potrzebny do osiągnięcia pożądanego działania.

  Czas leczenia: Nie należy stosować tego leku dłużej niż 7 dni. Jeśli objawy choroby zmniejszą się, zaleca się przerwanie leczenia, nawet jeśli trwało ono krócej niż 7 dni, w celu zminimalizowania ryzyka działań niepożądanych. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku Otrivin ipra MAX jest zbyt mocne lub za słabe, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Instrukcja stosowania:

  • Zdjąć nasadkę ochronną.
  • Nie należy obcinać końcówki dozownika. Butelka z aerozolem jest gotowa do użycia.
  • Przed pierwszym użyciem należy uruchomić pompkę poprzez czterokrotne naciśnięcie dozownika.

  Po uruchomieniu pompka jest gotowa do codziennego regularnego stosowania przez cały okres leczenia. Jeśli po wciśnięciu pompki dozowanie jest nieprawidłowe lub jeśli lek nie był stosowany dłużej niż przez 6 dni, należy powtórzyć aktywację pompki poprzez 4-krotne naciśnięcie dozownika, jak przed pierwszym użyciem.

  1. Oczyścić nos.
  2. Butelkę trzymać pionowo, kciukiem przytrzymując dno butelki, końcówkę trzymać między dwoma palcami.
  3. Pochylić głowę do przodu i umieścić końcówkę w otworze nosowym.
  4. Nacisnąć pompkę i jednocześnie wciągnąć nosem powietrze.
  5. Powtórzyć czynności (punkty od 1 do 4) podczas podawania leku do drugiego otworu nosowego.
  6. Po każdym użyciu oczyścić i osuszyć końcówkę dozownika przed nałożeniem nasadki ochronnej.

  Opakowanie leku powinno być stosowane przez jedną osobę, aby uniknąć możliwych zakażeń. Należy unikać rozpylania leku Otrivin ipra MAX do lub w pobliżu oczu. Działanie leku występuje w ciągu 5-15 minut.

  Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Otrivin ipra MAX W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem, zgłosić się do szpitala lub szpitalnego oddziału ratunkowego w celu oceny ryzyka. Zaleca się zabrać ze sobą ulotkę, butelkę lub opakowanie leku. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które są prawdopodobnie bardziej niż dorośli narażone na wystąpienie działań niepożądanych. Objawami przedawkowania są silne zawroty głowy, nadmierne pocenie się, znacznie obniżona temperatura ciała, ból głowy, wolne bicie serca, szybkie bicie serca, zaburzenia oddychania, śpiączka, drgawki, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi), po którym może wystąpić niedociśnienie tętnicze (niskie ciśnienie krwi). Innymi objawami mogą być: suchość w jamie ustnej, zaburzenia ostrości widzenia i omamy.

  Pominięcie zastosowania leku Otrivin ipra MAX: Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 • Składniki

  Aerozol do nosa Otrivin ipraMAX zawiera następujące składniki aktywne:

  • Chlorowodorek ksylometazoliny 0.5 mg/ml
  • Bromek ipratropiowy 0.6 mg/ml

  Zawsze należy zapoznać się z ulotką informacyjną dla pacjenta.

  1. Na podstawie ChPL - początek działania substancji czynnej - chlorowodorku ksylometazoliny - rozpoczyna się w ciągu 5-10 minut i utrymuje się przez 6-8 godzin
  2. Na podstawie ChPL