Para jedzie latem na rowerach przez tereny wiejskie
Para jedzie latem na rowerach przez tereny wiejskie

Co robić, aby zmniejszać wpływ smogu na organizm?

 

Aby chronić swój organizm, warto zacząć od tej części, która ma największe znaczenie w ochronie organizmu przed smogiem.

Nos codziennie ogrzewa, nawilża i filtruje powietrze, którym oddychasz. Jest naturalnym filtrem, który może usunąć niektóre szkodliwe cząsteczki z zanieczyszczonego powietrza zanim trafi ono do organizmu. Filtruje aż do 20 000 litrów powietrza, którym oddychamy każdego dnia. Cząsteczki, które twój nos usuwa, są następnie transportowane do tylnej części gardła i połykane lub odkasływane.

Niektóre rodzaje zanieczyszczeń powietrza mogą wpływać na ten proces, przez co twoje mechanizmy obronne przestają być efektywne. Zanieczyszczenia mogą powodować stan zapalny w drogach oddechowych i zwiększoną ilość śluzu. Jeśli twój nos jest zanieczyszczony, nie będziesz w stanie oddychać za jego pomocą, a tym samym filtrować powietrza.

Co więc trzeba robić w takiej sytuacji?

Co jeszcze możesz zrobić, aby chronić się przed zanieczyszczeniem powietrza?

- Dbaj o drożność nosa za pomocą dedykowanych aerozoli do nosa, które nie są produktami leczniczymi (nos to naturalny filtr dla twojego organizmu, dlatego powinieneś dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie)
- Zaplanuj swój dzień (jeśli zauważysz, że zanieczyszczenie powietrza jest wysokie, powinieneś unikać spędzania czasu na zewnątrz lub przebywać tam jak najkrócej)

- Używaj oczyszczaczy powietrza (staraj się utrzymywać czystość powietrza w swoim otoczeniu za pomocą oczyszczacza powietrza w domu i nie otwieraj okien podczas wzmożonego smogu)

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store