Kobieta ubrana w zimowe ubranie wydmuchuje sobie nos
Kobieta ubrana w zimowe ubranie wydmuchuje sobie nos

Czym jest przeziębienie?

Przeziębienie to infekcja wirusowa, którą może wywołać ponad 200 różnych wirusów. Mimo że to uciążliwa choroba, jej objawy ustępują po kilku dniach, a pacjent powraca do zdrowia w ciągu tygodnia. Ludzie chorują na przeziębienie tylko wtedy, gdy zostaną zarażeni wirusem, który łatwo przenosi się w suchym powietrzu. Z tego powodu przeziębienia często występują w miesiącach zimowych – wbrew powszechnemu przekonaniu ludzie nie chorują częściej ze względu na zimne powietrze, lecz dlatego, że zimą przebywają w ogrzewanych pomieszczeniach. Kaszel i kichanie powoduje przedostawanie się wirusów do suchego powietrza, które wzmaga łatwość przenoszenia się wirusów.

Objawy przeziębienia to ból gardła, kaszel, zmęczenie, nagłe kichanie lub katar. Ten ostatni to bodaj najbardziej dokuczliwy objaw przeziębienia. Utrudnia oddychanie, powoduje problemy ze snem, często go przerywając, utrudniając proces powrotu do zdrowia, który uwarunkowany jest porządnym wypoczynkiem. Istnieje wiele sposobów łagodzenia objawów kataru, np. płukanie nosa, inhalacje, nawilżanie powietrza lub stosowanie aerozolu do nosa, takiego jak Otrivin, który umożliwia poczucie szybkiej ulgi.

 

Łagodzenie objawów

Istnieje jeszcze kilka innych sposobów umożliwiających złagodzenie objawów choroby. Picie dużej ilości płynów zapewni odpowiednie nawodnienie organizmu i pozwoli wypłukać infekcję. Jeśli wystarczy Ci odwagi, możesz spróbować zjeść coś pikantnego – są śmiałkowie, którzy twierdzą, że to pomaga udrożnić drogi oddechowe!

W przypadku przeziębień polecamy:
Szybkie i długotrwałe udrożnienie nosa dzieki zastosowaniu produktu leczniczego:
aerozolu do nosa Otrivin dla dorosłych i dzieci od 12 lat 
Otrivin dla dzieci od 2 do 12 lat
Naturalne udrożnienie nosa dzieki zastosowaniu wyrobu medycznego:
aerozolu do nosa Otrivin Natural z olejkiem eukaliptusowym dla dzieci od 6 lat i dorosłych, dostępnego w sieci drogerii Rossmann

W przypadku przeziębienia zalecamy:

butelka produktu Otrivin 0,1% z nawilżający aerozol do nosa

SZYBKO UDROŻNIA NOS ORAZ CHRONI PRZED PRZESUSZENIEM I PODRAŻENIENIEM

Dowiedz się więcej

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store