Kobieta bawi się z małą dziewczynką na osłonecznionej łące
Kobieta bawi się z małą dziewczynką na osłonecznionej łące

Wszystko na temat kataru siennego

Katar sienny to reakcja alergiczna na kontakt z pyłkami. Lekarze fachowo nazywają to sezonowym alergicznym nieżytem nosa. Pyłki to drobny proszek, który zawiera białka powodujące obrzęk błony śluzowej nosa, łzawienie oczu, podrażnienie i/lub zapalenie błony śluzowej gardła oraz zapalenie zatok.

Inne objawy reakcji alergicznej na pyłki to: łzawienie, swędzenie i zaczerwienienie oczu, kichanie, kaszel, swędzenie w nosie lub przy podniebieniu, opuchnięte lub podkrążone oczy, zmęczenie, wodnisty katar lub niedrożny nos. Niestety, na katar sienny nie ma lekarstwa, podobnie jak na większość tych objawów.

 

Łagodzenie objawów:

Istnieją jednak leki, które pomagają łagodzić dolegliwości związane z katarem siennym. Leki antyhistaminowe powstrzymują działanie histaminy, która odpowiada za takie objawy jak wysypka, wodnisty katar i/lub kichanie. Kortykosteroidy (sterydy) pomagają zmniejszyć stan zapalny i obrzęk. Środki udrażniające nos, takie jak aerozol do nosa Otrivin Allergy, mogą pomóc złagodzić katar sienny. W szczególności udrożniają one nos, a więc ułatwiają oddychanie. Ostatni wymieniony objaw jest postrzegany przez pacjentów jako najbardziej uciążliwy w przebiegu alergii. Na katar sienny polecamy: Otrivin Allergy, aerozol do nosa.

W przypadku kataru siennego zalecamy:

SIŁA DWÓCH SUBSTANCJI W WALCE Z KATAREM ALERGICZNYM!

Dowiedz się więcej

a bottle of Otrivin Allegy

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store