Kobieta siedzi na łące bawiąc się z psem

CO MOŻE MNIE UCZULAĆ?

 

Alergeny są nieodłącznym elementem naszego życia. Jednak wiedząc, jakie nas uczulają, będziemy lepiej przygotowani na kontakt z nimi.

Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie najczęściej występujących alergenów. Pomoże Ci się ono odpowiednio przygotować na ich występowanie.

ALERGENY ZEWNĘTRZNE

PYŁKI DRZEW

Drzewa to pierwsze rośliny, które zaczynają pylić wiosną. W zależności od miejsca zamieszkania sezon pylenia drzew może zacząć się w okresie od późnej zimy do wczesnej wiosny.

PLEŚŃ NA LIŚCIACH

Jesienią stosy gnijących liści zapewniają idealne warunki dla namnażania się pleśni. Pleśń na liściach przechodzi w stan uśpienia zimą, ale zaczyna ponownie się namnażać, jak tylko zrobi się nieco cieplej.

PYŁKI TRAW

Pyłki traw uwalniane są w okresie od późnej wiosny do wczesnego lata i ze względu na fakt, że trawy rosną praktycznie wszędzie, są one głównym winowajcą większości reakcji alergicznych ze strony nosa.

ALERGENY DOMOWE

CZARNA PLEŚŃ

Duża wilgotność, zalania lub inne rodzaje szkód wyrządzonych przez wodę tworzą warunki idealne do namnażania się czarnej pleśni. Grzyb ten zwykle pojawia się na takich materiałach jak płyta pilśniowa i papier, kurz oraz wata.

ROZTOCZA 

Tak naprawdę reakcję alergiczną wywołują odchody roztoczy (maleńkich robaczków, które żywią się drobinami ludzkiej skóry) rozprzestrzeniające się po gospodarstwie domowym wraz z kurzem.

ZWIERZĘTA DOMOWE

Łupież zwierzęcy (mikroskopijne kawałki skóry i śliny kota lub psa) to najbardziej problematyczny alergen zwierzęcopochodny.

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store