Para jedzie latem na rowerach przez tereny wiejskie

PRZYDATNE porady dla osób z katarem siennym

 

Bądź aktywny mimo kataru siennego

Uprawianie sportu ma dobroczynny wpływ na nasze życie, ale czasami przeszkadzają nam w tym alergeny. Jednak jeśli dobrze się przygotujesz, katar sienny nie będzie żadną przeszkodą. Poniżej prezentujemy kilka sposobów, jak odpowiednio podejść do sprawy:

Sprawdzaj prognozy dla alergików

Rośliny pylą zawsze o tej samej porze roku, chociaż zdarzają się oczywiście pewne lekkie przesunięcia w czasie. Jeśli wiesz, na co masz uczulenie, dowiedz się, kiedy dana roślina zaczyna pylić tam, gdzie mieszkasz. Wówczas możesz zacząć przyjmować leki przed rozpoczęciem okresu pylenia i zapobiec wystąpieniu objawów, stosując się do poniższych porad.

Sprawdzaj prognozę pogody:

Informacje na temat poziomu stężenia pyłków na danym obszarze dostępne są w Internecie lub lokalnych gazetach. Jeśli stężenie pyłków ma być danego dnia wyjątkowo wysokie, lepiej pozostań w domu. Zwykle stężenie pyłków w powietrzu jest najwyższe w ciepłe i wietrzne poranki, a najniższe w chłodne i deszczowe dni.

Wybierz dobrą porę dnia.

Pora dnia, kiedy ćwiczysz, ma niezwykle duże znaczenie. Jeśli masz taką możliwość, ćwicz rano lub późnym wieczorem, gdyż stężenie pyłków jest najwyższe wczesnym popołudniem.

Chroń oczy i płuca

Aby zapobiec przedostawaniu się pyłków i innych drażniących substancji do organizmu na świeżym powietrzu, niektórzy ludzie ćwiczą w maseczce lub chustce zawiązanej wokół nosa i ust. Pomocne bywa również założenie gogli, aby chronić oczy przed podrażnieniem wynikającym z kontaktu z alergenami.

Po treningu na powietrzu zmień odzież i weź prysznic.

W okresie pylenia włosy i odzież są pokryte pyłkami. Dlatego po powrocie do domu warto się przebrać, a zdjętą odzież wrzucić do prania. Dobrze jest też wziąć prysznic, aby zmyć z ciała lub włosów wszelkie pyłki.

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store