Kobieta notująca na laptopie w biurze

Wszyscy w biurze pociągają nosem?

6 sposobów, jak uniknąć przeziębienia w sezonie chorobowym

 

Istnieje wiele sposobów, jak można się chronić przed przeziębieniem. Poniżej prezentujemy proste czynności, o których wiele osób zapomina, a które powinny wejść każdemu w nawyk.

  1. Staraj nie podchodzić do współpracowników, którzy kaszlą i kichają zbyt często. Prawdopodobnie są przeziębieni, a choroba ta przenosi się właśnie poprzez bliski kontakt. Jeśli kaszlą i kichają, zarażają innych i należy trzymać się od nich z daleka!
  2. Unikaj miejsc często odwiedzanych przez przeziębione osoby lub przedmiotów, których najprawdopodobniej dotykały: dzbanki z kawą, klamki przy drzwiach, przyciski w windzie. Bakterie i wirusy mogą przeżyć na takich powierzchniach przez wiele godzin, stąd unikaj ich dotykania lub po każdym takim kontakcie umyj ręce. Jeśli nie masz możliwości umycia rąk, powstrzymaj się przed dotykaniem rękoma twarzy czy zbliżaniem ich w okolice ust. Ewentualnie staraj się regularnie przemywać te okolice.
  3. Jeśli kaszlesz lub kichasz, pamiętaj, aby zasłonić usta lub nos chusteczką higieniczną. Chusteczkę od razu wyrzuć. W ten sposób zapobiegniesz przedostawaniu się bakterii do powietrza, którym wszyscy oddychają. Następnie umyj ręce, aby mieć pewność, że wszystkie drobnoustroje zostały usunięte.
  4. Myj ręce wodą z mydłem. Być może to oczywiste, jednak wiele osób stosuje środek dezynfekujący do rąk. Zabija on bakterie, jednak nie ma wpływu na wirusy. Bardziej skuteczne są środki dezynfekujące na bazie alkoholu, jednak nic nie działa tak dobrze jak zwykłe umycie rąk wodą z mydłem.
  5. Regularny sen i posiłki mają kluczowe znaczenie dla Twojego dobrego samopoczucia i silnego układu odpornościowego.
  6. Zadbany organizm jest silniejszy. Przynajmniej siedem godzin snu co noc oraz dobrze zbilansowana dieta zapewnią Twojemu organizmowi "paliwo" i wypoczynek, dzięki którym łatwiej mu walczyć z infekcjami i chorobami.

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store