Kobieta nosząca czapkę i szalik unosi głowę do góry oddychając świeżym powietrzem
Kobieta nosząca czapkę i szalik unosi głowę do góry oddychając świeżym powietrzem

W jaki sposób oddychamy?

 

Nos to bardzo ważna, początkowa część układu odechowego, przez którą powietrze dociera do dalej położonych organów. Powietrze przepływa przez dwa otwory nosowe, zapewniając właściwy oddech. Otwory nosowe chronione są przez szereg długich włosków, które zapobiegają przedostaniu się większych cząsteczek zanieczyszczeń do kolejnych partii dróg oddechowych. Zdrowy nos filtruje powietrze z otoczenia, dzięki czemu gdy dociera ono do płuc, jest ciepłe i wilgotne. Delikatna tkanka płuc jest wówczas chroniona przed zimnym, suchym powietrzem, a także przed szkodliwym działaniem małych cząsteczek, takich jak kurz czy pyłki. W ten sposób zmniejsza się ryzyko infekcji wirusowych. Dzięki nosowi człowiek wyczuwa zapachy, przez co w większym stopniu rozróżnia smaki, a jego głos zyskuje konkretną, indywidualną barwę. 

Co się dzieje, gdy nos przestaje funkcjonować tak jak trzeba? Może dojść wówczas do zapalenia błony śluzowej nosa, co z kolei powoduje powstawanie nadmiernej ilości wydzieliny – suchej lub rzadkiej. W efekcie odczuwamy, że mamy „zatkany” nos. Jest to jeden z najbardziej uciążliwych objawów, gdyż powoduje problemy z oddychaniem, zaburza słuch oraz sen.  

Aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie nosa, niezbędne jest zastosowanie preparatu, który pomaga udrożnić nos. Otrivin to lek przynoszący ulgę dla zatkanego nosa dorosłym, młodzieży, dzieciom*.

*Produktu Otrivin nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Produkt Otrivin dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Produkt Otrivin Natural jest przeznaczony do stosowania przez dzieci powyżej 6 lat.

POTRZEBUJESZ NATYCHMIASTOWEJ ULGI?

Znajdź najbliższego dystrybutora lub kup online.

Find a store