Martwisz się o zanieczyszczenie powietrza? Otrivin Oddychaj Czysto może pomóc!

Zanieczyszczenie powietrza wpływa na całe społeczeństwo, a Twój nos jest Twoją pierwszą linią obrony.1,2
Czy wiesz, że Twój nos filtruje, ogrzewa i nawilża do 20000 litrów powietrza, którym oddychasz każdego dnia?1
Zbyt duże zanieczyszczenie powietrza powoduje spowolnienie pracy rzęsek w nosie, ich zatrzymanie.2,3
Ale dobrą wiadomością jest to, że aerozole do nosa z wodą morską, takie jak Otrivin Oddychaj Czysto, mogą pomóc pozbyć się cząstek pochodzących z zanieczyszczonego powietrza.4,5

 

Czym jest zanieczyszczenie powietrza?

Zanieczyszczenie powietrza to mieszanina szkodliwych substancji w powietrzu, którym oddychamy. Zanieczyszczenie powietrza może wynikać z obecności szkodliwych gazów, dymu tytoniowego lub drobnych cząsteczek powstających podczas spalania paliw kopalnych.6

 

Dlaczego powinienem się martwić zanieczyszczeniem powietrza?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 9 na 10 osób na całym świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem co może mieć poważny wpływ na ludzkie zdrowie.7

 

Czy mogę sprawdzić poziom zanieczyszczenia powietrza w mojej okolicy?

Możesz sprawdzić indeks jakości powietrza (AQI), który informuje o codziennej jakości powietrza. Wskazuje również, jak czyste lub zanieczyszczone jest  powietrze w danym miejscu i jaki wpływ na Twoje zdrowie może mieć oddychanie nim przez kilka godzin lub dni. Możesz również sprawdzić mapę zanieczyszczeń powietrza oraz dowiedzieć się o różnych rodzajach i źródłach zanieczyszczenia powietrza.8

Otrivin Oddychaj Czysto.

Czyści i nawilża Twój nos każdego dnia, abyś mógł oddychać swobodniej.

Dowiedz się więcej

Referencje:

  1. Eccles R. Rola cyklu nosowego w obronie dróg oddechowych. Eur Respir J 1996; 9 (2): 371–6.
  2. Shusterman D. Wpływ zanieczyszczeń powietrza i substancji drażniących na górne drogi oddechowe. Proc Am Thorac Soc 2011; 8 (1): 101–5.
  3. Calderón-Garcidueñas Lm i in. Ultrastrukturalna patologia nosa u dzieci chronicznie i sekwencyjnie narażonych na działanie zanieczyszczeń powietrza. Am J Respir Celi Mol Biol 2001; 24 (2): 132–8.
  4. Bastier PL, i in. Irygacja nosa: od empiryzmu do medycyny opartej na faktach. Recenzja. Eur Ann Otorhinolaryngol Head Neck Dis 2015; 132 (5): 281–5.
  5. Rabago D, Zgierska A. Irygacja nosa solą fizjologiczną w chorobach górnych dróg oddechowych. Am Fam Physician 2009; 80 (10): 1117–9.
  6. NIH. Zanieczyszczenie powietrza. Dostępne pod adresem: https://www.niehs.nih.gov/health/topics/agents/air-pollution/index.cfm (ostatni dostęp w kwietniu 2020 r.)
  7. Światowa Organizacja Zdrowia. Zanieczyszczenie powietrza i zdrowie. Dostępne pod adresem: https://www.who.int/airpollution/en/ (ostatni dostęp: kwiecień 2020 r.)
  8. Airmotion Laboratories. Oddychaj życiem. Dostępne pod adresem: https://www.airmotionlabs.com/post/breathe-life (ostatni dostęp w kwietniu 2020 r.)